Kepler

Je lepší klidný spánek, nebo si užívat života?

I za cenu být špatným člověkem.

„Zdálo se, že svět je rozdělen mezi dobré a špatné lidi. Ti dobří lépe spali, zatímco ty špatní si podle všeho daleko víc užívali čas, kdy byli vzhůru.“

  • Woody Allen

pixabay:

Nejlepší odpověď
marci1

Přiměřeně rozumně si „užívám“ života a poté spím klidným spánkem. 🙂

Další odpovědi
hapiky

Klidný spánek je v moderní době docela nedostatkové zboží. Někdo si může užívat život klidným dlouhým spánkem. Kdo má peněz nazbyt, ten o spánek obvykle moc nedbá, ale nejlepší je se vyspat do růžova a pak si užívat života.

da ny

Co znamená být špatným člověkem…? Jak to souvisí s užíváním života?
Kdo si umí užívat života přece nemusí být nutně zhýralcem a špatným člověkem.nebo gaunerem. ;).

Klidně a dobře spím (obvykke 5 h, 1 . 2× týdně po 8h) a radostně si užívám
života :D

Rokio

A co ti, co se učí dlouho do noci, jako jsou např. vysokoškoláci? Ti mají méně spánku a hůře spí, protože se obávají různých zkoušek.

Myslím tím, že ne každý, kdo nechodí včas spát, je špatný člověk.

zjentek

Tak či tak, člověk stejně nebude spokojenej. Po nějaké době se přestane cítit komfortně v tom i onom, pokud to správně nevyváží ;)

Znám lidi, kteří užívají života i při spánku a lidi, kteří spí, když zrovna užívají života.

zjentek

da.ny, 5h? Tak to nejspíš nebudeš mít dlouhou záruku, ne-li životnost.

Kepler

Jen jsem nadhodil Allenův citát. Oba si zřejmě myslíme, že majetek získaný špatným, resp. nezákonným způsobem, poskytuje daleko snadnější možnost žít „luxusním“ způsobem.

zjentek

Když jsem „špatným“ životem žil já, toužil jsem po knize či spánku. Záviděl jsem každému, kdo dokázal zůstat v klidu domova a užít si jakéhokoli relaxu s tím spojeným, což je nepochybně kniha, vana, postel a ty ostatní koníčky, při kterých se člověk „nevybije“.
Když jsem se po letech této intenzivní touhy do toho dostal, po nějaký době jsem začal toužit po všech těch „špatnostech“, kterými jsem kdysi na vlastní kůži prošel …tak si z toho vyber;)