Kody

Je lepší karta NVIDIA Geforce 920M, nebo NVIDIA GeForce GTX 660 3 GB?

A je lepší procesor Quad Core CPU, nebo Intel® Core™ i3–5005U CPU @ 2.00GHz?

Nejlepší odpověď
cochee

Porovnáváš ne moc dobře porovnatelné věci. GeForce 920M je nededikovaná grafika pro noteboky, 660 GTX je normální grafika do stolních PC. Takže si z nich nelze vybrat jednu a tu koupit/použít, každá je na něco jiného. Pokud jde o výkon, 660ka je asi tak 6× výkonnější.

Taktéž u těch procesorů je hokej. Procesor Core 2 Quad není jeden procesor, je to celá procesorová rodina čtyřjader jak pro desktopy, tak pro notebooky, s velkým rozpětím výkonů, frekvencí a všeho. Core i3–5005U je jeden konkrétní NOTEBOOKOVÝ procesor se dvěmi jádry, k porovnání výkonu bys musel specifikovat přesněji ten C2Q. Obecně quady daleko více „žerou,“ nepodporují některé instrukce, což je dáno stářím (c2q cca r. 2011, 5005U r. 2015). 5005U má navíc i integrované grafické jádro, Intel HD 5500. Jak vidíš, rozdílů je hodně.

Další odpovědi
Löwe

GTX 660 a Core i3