Zvědavý

Je lepší jíst teplé jídlo před nebo až po cvičení ??

nebo jíst cokoliv před nebo až po cvičení ?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem se na to ptala jednoho terapeuta.. Cvičila jsem totiž každý den ráno. Jenže po tom, co jsem se dověděla – jíst hodinu před cvirčením a půl hodiny po cvičení, jsem změnila dobu, protože bych musela ráno vstával o 2 hodiny dříve.

Ověřovala jsem v odkazu, zda stále platí. Ano. Asi hodinu před cvičením je třeba sníst malou svačinku – tvaroh či jogurt s ovocem nebo tyčinku müsl, aby se udržela vyrovnaná haldina krevního cukru a měli dostatek energie.

„Přibližně po půl hodině po cvičení můžete konzumovat potraviny s vyšším glykemickým indexem, které zajistí lepší regeneraci svalů, někdy se doporučují i proteino-sacharidové nápoje pro lepší vstřebání a následný regenerační efekt“ atd.

Další ppdrobnosti v odkazu.
http://blog.ka­loricketabulky­.cz/2014/01/jak-spravne-jist-a-pit-pred-a-po-cviceni/

Další odpovědi
anonym

Až po cvičení,proto­že,když se najím tak usnu nebo se mě nechce a také snižuji riziko,že bych hodil grcku a udusil se hlavně při posilováí břišních kostek leh – sed.

marci1

Řekla bych, že nejvhodnější je cvičit cca 1–1,5 hod. po jídle. Tělo potřebuje při cvičení sacharidy. 🙂