VanEgg

Je lepší Google Chrome nebo Mozilla Firefox

Co je lepší ?

Nejlepší odpověď
Bedy

No podívejte se, osobně Google Chrome nedoporučuji, protože sleduje aktivitu svých uživatelů – například to, co napíšete do adresního řádku prohlížeče (kam píšete třeba www.odpovedi.cz) tak se toto odešle na servery Googlu.
Aktualizátor produktů Google Updater zase vyslepičí Google řadu informací o vašem počítači.
Takže já bych Google Chrome za toto z tohoto soubore diskvalifikoval a tudíž zůstal jediný hráč, a to Mozilla Firefox.

Pokud ovšem Google Chrome chcete, tak místo něj doporučím SRWare Iron – to je úplně to samé, jen to nešpehuje a nemá problémy s přehráváním videí na internetu (Google chrome má vlastní upravený Flash Player, který má řadu problémů – například sekání při přehrávání videí na celé obrazovce, přehrávání v HD, apod.).

Já teda osobně na Windowsech používám Internet Explorer. Pokud máte Windows Vista nebo Windows 7, tak tam lze nainstalovat IE9, který je ještě bezpečnější jak Google Chrome (zdroj: NSS Labs) a prakticky stejně ryhclý (Chrome je o něco rychlejší). Lze tedy říct, že Microsoft opravdu na IE zapracoval a opravdu se mu povedl.
No a máte-li WIndows 8, tak tam IE10 je vynikající volba, dokonce je nejrychlejším prohlížečem (zdorj: Sunspider test – asi nejobjektivnější test rychlosti prohlížečů, nestojí za ním žádná firma, jako například za testem V8, za kterým stojí google – možný (a řekl bych jasný) střet zájmů).

A proč vlastně píšu o IE? Protože řada lidí si pod pojmem IE představí starý Internet Explorer 6 a srovnává ho s aktuálními verzemi ostatních prohlížečů.

Další odpovědi
badisko

tak to uz raci firefox…osobne pouzivam operu..mozillu firefox i chrom jsem mel nainstalovanej.. ale nejvic se mi libi opera..a coby do ovladani atd ..mi vyhovuje nejvic…

Michal Kole

To nejde takto řáíc, každému vyhovuje něco jiného. Každopádně si poradí se stránkami napsané dle specificka 3WC lépe než starší verze IE (8 a níže)

anonym

je lepší kečup alebo horčica?
ako k čomu.
tak je to i s prehliadačmi.
na surfovanie google.
na prácu napr. s tvorbou stránok (diagnostika, ladenie a pod.) či tvorbu vlastných skriptov mozilla.
taký IE je dobrý na nič.

iveta9

Maxthon