naj07

Je lepší flash disk nebo CD, pokud jde o opotřebování, přehrávání či kvalitu?

CD asi vydrží méně s Flash nemám zkušenosti JAK TO TEDY JE?

Nejlepší odpověď
Smode

Opotřebování a přehrávání: lepší flash
Kvalita: nevím co máš přesně na mysli ale vždy je záznam digitální, tzn. kvalita je stejná. Pokud myslíš kvalitu záznamu tak jak kde. U lisování je to cd, u vypalování cd je to flash. Ale flash je zase citlivá na silné elmag. pole.
Pokud se ptáš z hlediska archivace dat tak se doporučuje data vypálit na cd, nahrát stejná data na flash a ještě na 2 pevné disky se zrcadlením. Pak už je záloha téměř dokonalá.

Avšak stoprocentní není nic – v informatice mě učili že nejspolehlivější záznam dat je zapisovat si jedničky a nuly ručně do hodně tlustého čtverečkovaného sešitu ;)