Awe

Je lepší být v dnešní době nenáviděn nebo milován?

Ten který má být milován je většinou laskavý,hodný a sám na to dnes doplácí.
Ten který je nenáviděn má svým způsobem „vólnost“.

Co je vhodnější v dnešní době?
Doplňuji:
Bolak: Naopak myslím si, že v dnešní době je sviní přebytek.Dle mého být milován znamená být falešný a prolhaný ale zároveň hodný a všépomocný ( takový trouba který je všem po vůli), jestli-že někomu řeknu pravdu do očí bude mě nenávidět.

Nejlepší odpověď
gecco

Vždycky je lepší být milován – a není nutné na to doplácet…
😉
Ti nenávidění jsou děsně osamělí.

Další odpovědi
marci1

Určitě je krásné, být milován. Lidé, kteří jsou nenáviděni ostatními, nemívají dobrou povahu a myslím, že ani nedokáží milovat, dokonce bych řekla, že nenávidí i sebe. ☹
Citát : „Ať mne nenávidí, jen když se mne bojí.“
Caligula

anonym

Netuším, ale řekl bych, že ten kdo je milován není laskavý a hodný.
Největším problémem je, že až moc lidí si hraje na něco, čím není.

setapouch

Z lásky se snadno stane nenávist, z nenávisti láska daleko hůř. Pokud nechceš být nemile překvapen, je lepší být nenáviděn.

led

Bez protikladu není pokroku. Přitažlivost a odpuzování, rozum a energie, láska a nenávist jsou nezbytné pro lidskou existenci. Z těchto protikladu vzniká to, čemu věřící říkají dobro a zlo. Dobro je pasivita, která poslouchá rozum. Zlo je aktivita pocházející z energie. Dobro je ráj. Zlo je peklo.
William Blake
Smyslem života není zůstat ve skrytu, smyslem života je být milován i nenáviděn.
Ivan Olbracht
.
Medzi láskou, milovaním a nenávisťou je tak tenká hranica, že si ich ľudia občas mýlia. Nič nevysvetľujte! Pratelia to nepotrebujú a nepriatelia vám i tak neuveria.

bolak

Lidi nejsou hodní a dobří jen tak náhodou, ale z dobrého důvodu, historie je naučila že se jim to vyplatí. Představ se že se jednoho dne ocitneš v nějaký krizi, třeba budeš finančně na dně, a budeš hledat pomoc u okolí, co myslíš, kdy budeš mít větší šanci že ti někdo hefne, když budeš celej život dělat svinstva a celý okolí posílat dohajzlu, a nebo když k nim budeš laskavý a občas někomu podáš pomocnou ruku?

Nic víc v tom nehledej, kdyby se lidstvu vyplatilo bejt svině, tak prostě budou.

anonym

Určitě je lepší být milován než nenáviděn,jak v osobním životě ,tak i v kolektivu.
Jde to i na psychiku nenáviděného,kteréh nikdo nemá rád.

Vanda6

Myslím, že je dobré vyzkoušet obojí. Člověk si pak zvolí sám, co je mu bližší a za co bude chtít bojovat. U každého je to jinak a já sama znám pár jedinců, kterým je vyloženě dobře, že jsou nenáviděni.

da ny

Odi et amo! (Catullus)
Nevím, co je nenávist, neumím to ;)

bolak

Awe: Já jsem to pojmul spíš z toho dlouhodobějšího hlediska, už nechodíme a nestřílíme si kulky do hlavy jenom proto že nám někdo ukradl krávu, nebo řekl něco nepěkného. Už jsme prostě za ty tisíciletí jaksi zdomestikovali, změkli..

Jasně že zlých lidí je hodně, ale jsou to spíš ti frustrovaní. Člověk kterej je v životě šťastnej a má stále dobrou náladu, tě ve frontě v obchoďáku nepošle do prdele jenom proto, že jsi ho předběhl o 1 místo, když se ještě otočil pro čokoládu a nechal vozejk bez dozoru, nebo ti nedá dělo za to že jsi do něj omylem drcnul ramenem když jste kolem sebe procházeli v úzkým průchodu. A takovým lidem se to prostě z dlouhodobýho hlediska nevyplatí. Člověk kterej třeba páchá podvody na lidech, a okrade tě a stovky dalších o desítky tisíc, má podle mě mnohem větší šanci že ho někoho zastřelí než ten, kterej se chová slušně, stejně jako cikáni jako národ, když x generací po sobě jen berou dávky a vyhýbají se práci, se nemůžou divit že čas odčasu nějakej náhodnej cikán dostane od nějakýho nácka nakládačku. Myslím že kdyby se chovali slušně a fér, jako normální lidé, tak na nějakou tmavší kůži jim sere pes. Ono je jednodušší říct že lidi sou rasisti, že se k nim tak chovají proti že mají odstín kůže #A0522D, než zamyslet se nad svým chováním. Když mě kousne klíště, taky ho tam nenechám.

anonym

William Blake – Dobro znamená být výkonný a zlo je nevědomost – největší nepřítel člověka.
Když je někdo dobrý a zároveň žije v blažené nevědomosti,tak se stává dobro zlem pro zlo…zn.„Boháč uchem jehly“