atlas

Je lepší byt prodat, nebo pronajímat?

Nejlepší odpověď
UltraFan

Věc názoru … pokud rychle potřebuješ peníze, tak prodat…
Já bych volil pronájem – pravidelný zisk 🙂

Další odpovědi
marci1

Jak píše „UltraFan“: Pokud člověk potřebuje nutně peníze tak prodat, ale kdybychom měli slušného nájemníka, který řádně platí a nejsou s ním problémy, tak rozhodně pronajímat. 🙂

Rokio

Lepší je pronájem, protože když nemovitost prodáš, tak potom už nemáš zisk.

bolak

Určitě prodat, pokud nemáš potomky, pro které to v budoucnu plánuješ na bydlení. Mám známého, který se pronajímáním živí, a když jsem mu to jednou jen tak z legrace počítal, kolik mu ti nájemníci platí, kolik ho stojí opravy, kolik vymalování bytu po tom, co se jedni odstěhují a druzí nastěhují, ta doba mezi tím, co to trvá a nikdo tam nemůže bydlet, doba, kdy je byt prázdný, protože ještě nesehnal nájemníka, odevzdání daně z vydělaných peněz, průser, když někdo nezaplatí, čas, který to sebere, když to musí řešit, čas strávený po soudech, prachy za právníka, když se tohle stane, plus samozřejmě nárůst hodnoty bytu s časem, no vycházelo to stejně asi na 2–3% výnos za rok z hodnoty bytu, a todle ti dají klidně i v bance a máš to bez nervů a je to pojištěný.

Mimochodem P2P půjčky (třeba Zonky, o kterém jsem tu psal) slibují 4–9% a jsou kryti HomeCreditem, jasně, je to nové, je tam nějaké riziko, ale to je všude (i u bytu), a pokud bys ty peníze šoupnul do akcií, tak ty mají PRŮMĚR za posledních 50 let, co jsem koukal, okolo +11% narůst (a to včetně krizí), jen je potřeba rozložit investice.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.