Pokročilý

Je lepší byt prodat, nebo pronajímat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Věc názoru ... pokud rychle potřebuješ peníze, tak prodat...
Já bych volil pronájem - pravidelný zisk :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Jak píše "UltraFan": Pokud člověk potřebuje nutně peníze tak prodat, ale kdybychom měli slušného nájemníka, který řádně platí a nejsou s ním problémy, tak rozhodně pronajímat. :-))

Bronzový

Lepší je pronájem, protože když nemovitost prodáš, tak potom už nemáš zisk.

Zlatý

Určitě prodat, pokud nemáš potomky, pro které to v budoucnu plánuješ na bydlení. Mám známého, který se pronajímáním živí, a když jsem mu to jednou jen tak z legrace počítal, kolik mu ti nájemníci platí, kolik ho stojí opravy, kolik vymalování bytu po tom, co se jedni odstěhují a druzí nastěhují, ta doba mezi tím, co to trvá a nikdo tam nemůže bydlet, doba, kdy je byt prázdný, protože ještě nesehnal nájemníka, odevzdání daně z vydělaných peněz, průser, když někdo nezaplatí, čas, který to sebere, když to musí řešit, čas strávený po soudech, prachy za právníka, když se tohle stane, plus samozřejmě nárůst hodnoty bytu s časem, no vycházelo to stejně asi na 2-3% výnos za rok z hodnoty bytu, a todle ti dají klidně i v bance a máš to bez nervů a je to pojištěný.

Mimochodem P2P půjčky (třeba Zonky, o kterém jsem tu psal) slibují 4-9% a jsou kryti HomeCreditem, jasně, je to nové, je tam nějaké riziko, ale to je všude (i u bytu), a pokud bys ty peníze šoupnul do akcií, tak ty mají PRŮMĚR za posledních 50 let, co jsem koukal, okolo +11% narůst (a to včetně krizí), jen je potřeba rozložit investice.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.