Je lepší Arctic Cooling MX-2 či MX-4 teplovodivá pasta? MX-3 je velmi často kritizována.

Odpovědi
cochee

Když tu pastu aplikuješ správně, tj. v co nejtenčí vrstvě, tak je téměř jedno, jakou použiješ. Já používám velice levnou pastu, která se používá na připevnění chladičů na výkonové tranzistory a plně vyhovuje. Ve vzorci pro vedení tepla sice figuruje i koeficient tepelné vodivosti, to je ta kvalita pasty, ale taky je tam délka = tloušťka vrstvy a ta to vedení ovlivní stejně, ne-li více. Je rozdíl, jestli se tam napatlá 1 mm tlustý koláč, nebo průsvitná vrstvička o tloušťce odhadem v setinách mm.