maschin

Je lehké studovat zemědělství na VŠ?

Chtěl bych pracovat v zemědělství. Střední zemědělku nemám, tak uvažuju o vysoké zemědělské, konkrétně rostlinou výrobu, jiné obory jsou k ničemu. Ale já o rostlinách vlastně nic nevím, chemie mě nebavila a o genetice nevím vůbec nic. Takže si dělám obavu, jestli bych to vůbec zvládl. Ale slyšel jsem, že studovat zemědělství je lehké. Je to pravda? Nechtěl bych to studovat kvůli tomu, že je to lehké, ale chtěl bych v tom pracovat. Abych řekl pravdu, nejradši bych dělal obyčejného zemědělského dělníka, jezdil s traktorem, kombajnem a tak, ale bez zemědělské školy se do takové práce nedostanu. Navíc bych udělal velkou radost rodičům, kdybych něco vystudoval.
V seriálu Plechová kavalerie se předseda STS ptal mladého kluka vystudovaného rostlinolékaře, proč šel studovat zemědělství, když je z města. Řekl mu: „Ty ses špatně učil, viď.“.
Takže to znamená, že na zemědělství chodili ti hloupější, a pokud to zvládli tenkrát, když byla úroveň školství prý lepší, tak bych to mohl zvládnout, ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Pro někoho velmi lehké, pro jiného nezvládnutelné. Nelze to takto hodnotit.

Další odpovědi
zelí

Zapomeň na to, že to bude easy. Žádná vysoká taková nebude. Budeš muset makat. Samozdřejmě s náročností medicíny nebo technicky zaměřených škol se to srovnàvat moc nedá.

Rokio

Vysoké školy jsou obecně těžké. Myslím si ale, že vysoká škola zemědělská není nejtěžší školy z vysokých. Mezi těžší patří například filozifie a medicína.

Důležité ale je, abys po přijetí na škalu pilně studoval, byl iniciativní a měl silnou vůli.

Šidlo

nó u nás v Nitre má teda poľnohospodárska škola všelijakú povesť.....ale to sa netýka všetkých odborov…

ale ved v česku máte voš.....to by nešlo?

lexx: .....to máte odkiaľ? viete že mentalitu buď/alebo majú normálne 8–10 ročné deti?

lexx

VŠ studium? Buď jde samo, nebo nejde vůbec, třetí cesty není, pochopeno?

BratrCukr

Počítej s tím, že pokud nemáš k tomu oboru vztah, bude to těžký. Pokud máš, může to být brnkačka. Já sem například studoval volnočasovou pedagogiku, o níž se prohlašovalo že je to nejjednodušší obor. I přes to ti studenti, kteří tam byli proto že je jinam nevzali a šli tam jenom proto že to je lehký, ale neměli k tomu vztah, byli během prvního, nejpozději druhého semestru pryč.