Gestas

Je legální prodávat francovku lidem mladším 18 let?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Francovka neni řazena mezi alkoholické nápoje. Je to lihový roztok.
Francovku pili Napoleonovi vojáci na podporu zažívání, tehdy obsahovala 70 ˇ% alkoholu. Až později se začala užívat k mazání kůže.

" Uvádí se, že bezpečná dávka mentolu je asi 125 mililitrů Alpy; protože v ní je nějakých 60 % alkoholu, odpovídá to zhruba 3 – 4 klasickým panákům."

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/nebojte-se-pit-alpu/#ixzz4XcfIfS5a

"Francovka je silný alkoholový extrakt s příměsí bylin, silic, éterických olejů a přírodního mentolu, přinášející především úlevu od bolesti a únavy svalů, pomocí masáží. Byl vyvinut z francouzské pálenky, odtud pochází označení francovka. Jejím synonymem je u nás značka Alpa, která je neodmyslitelnou součástí našich domácích lékárniček už více než sto let.!

Má účinky jako mazání atd., ale dá se konzumovat i vnitřně.
Mně ji dávala máma na kostku cukru, když mně bylo špatně.

Používá se tak stále, dokonce se míchá se Zelenou.

https://bylin­ky.zdrave.cz/fran­covka-pomaha-nam-uz-100-let/

Další odpovědi
Klaproth

Je to legální. Francovka není alk. nápoj.