sab523

Je legální poprava a konzumace psa?

Nášla sem na FB stránku kterou už možná znáte. každopádně tam jedí psi. :D

Nejlepší odpověď
Quimby

Ano je to legální, ovšem pouze pro svojí potřebu. Nesmíš psí maso prodávat, takže si nemůžeš například založit farmu s psama.
Pokud tedy stránka neprodává nebo nepropraguje prodej psího masa, tak se ničeho nezákonného nedopouští.

To, že to některým lidem přijde špatné nebo dokonce odporné je pouze vliv kultury. Pes je stejné zvíře jak prase, kráva nebo kuře.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nevím proč máš na konci otázky – doplnění otázky symbol smějícího se smajlíka.
Ne, není to legální a na uvedeném odkazu bys měla závadnou stránku oznámit – je to anonymní: http://aplika­ce.policie.cz/ho­tline/

briketka10

Není to normální jím
jen vepřové maso.
Psa jsem nikdy nejedla
tu FB stránku neznám.
Doplňuji :
V Číně jedí psy a i je tam
chovají :
http://www.ani­malrights.web­z.cz/zhuyu6.jpg

arygnoc

troška popletená terminológia – popravuje sa človek, zviera sa zabíja (zakáľa).
na zabití akéhokoľvek zvieraťa pre potrebu konzumácie nevidím nič zlého.

pre niekoho (i pre mňa) sú FUJ napr. makové slíže.

😉

uccello

Quimby má pravdu. Mám známé, kteří psa jedli a např. maso vlčáka je prý hodně dobrý.

Reezo

Pes je z právního hlediska brán jako věc. Navíc každý majitel má právo kdykoliv usmrtit své zvíře, když zvíře nebude trpět. Pokud by tyto psi usmrcovali drastickým způsobem, tak se už jedná o trestný čin.

Drap

U některých kultur nelze některé obřady vykonat bez psího masa.

briketka10

Další názor ze stejné stránky Proč nejíst psy :((
http://www.ani­malrights.web­z.cz/proc_nejis­t_psy2.htm

briketka10

Quimby

Ale v Číně jsou ty psí farmy zakládány a jsou dost známé
chovají se tam pejsci v klecích a je to pěknej hnus, hnus :(

arygnoc

briketka, a boli ste niekedy na slepačej farme?

a keby len zvieratá – viete, že niektorá zelenina zem ani nevidela, všetko je pestované hydroponicky?

😉

briketka10

Tak to nebyl pejsek, ale novorozenec no fůůj :
http://www.ani­malrights.web­z.cz/gastronau­ti.htm