Avatar uživatele
bolak

Je legální, když bezďák jde k tý popelnici na sklo, vytahuje z ní flašky, strká si je do tašky a pak je vrací v krámě?

Je už to majetek města, to sklo, když ještě není vodvezený a nachází se sice v popelnici jež je města, ale na veřejným prostranství?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56 před 3965 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

no spise tak …Kde neni zalobce neni soudce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Není to legální, jedná se o krádež.
Odpad umístěný do odpadových nádob obce se stává jejím majetkem. Pokud umístí podnikatel odpad do nádob svozové firmy, se kterou má uzavřenou smlouvu, je odpad zase majetkem svozové firmy.
Dělal jsem u svozu odpadů.
Doplňuji:
Tedy není rozhodující, kde se obdoba nachází.
P.S: nádoby před paneláky také stojí na prostranství veřejném, stejně jako třeba v parku 😉

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Oficiálně je obsah popelnic majetkem města, takže takovýhle fištulíni okrádají město.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krepy

Každý bezdomovec se hrabe v popelnici. Pro mě za mě ať si ty flašky třeba sežere, když není schopný si najít zaměstnání…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Legální nelegální. Na pár flaškách ještě nikdo nezbohatl ani nezchudnul. Stejně při vysypávání by se rozbyly.Lepši než kdyby Ti kradl v baráku.Houbec víme proč se z něj stal bezdomovec.Podvody ve vládě by Ti měli vadit více.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa88

Zda je to legální? Nevím… Ale co vím je fakt, že je to prospěšné…

Sklo v kontejneru se likviduje, taví a prostě recykluje jako materiál…
Vratné lahve prochází UV pecí, infrapecí, mytím a dalšími technologiemi a pak se znovu využijí.

Tedy nikomu to neublíží a je to ekologické, tak proč jim to závidět?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud se odpad nachází v kontejneru, je majetkem toho,kdo se stará o odvoz Vybírání se považuje za krádež. Hrozí pokuta, v různých městech je různá, počínaje 1 000,– ( v Bruntále ),v jiných městech až do 50 000,–Kč.. Např. v našem městě může být pokuta až 15 000,–Kč. Policie se většinou toto snaží řešit domluvou, pokud neuspěje pokutou. Kde se popelnice, nebo kontejner nachází je úplně jedno, i na veřejném prostranství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Teda jako nevím,ale osobně do popelnice hážu jen láhve,které nejsou vratné.Opravdu se najde někdo,kdo zaplatí sice pitomé tri koruny za flašku při nákupu a pak ji hodí do popelnice?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
www

Majetek přestává být tvůj v momentě vložení do nádoby.
Také se mně tam vloudila obdoba místo nádoby ☹

před 3965 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek