bolak

Je legální, když bezďák jde k tý popelnici na sklo, vytahuje z ní flašky, strká si je do tašky a pak je vrací v krámě?

Je už to majetek města, to sklo, když ještě není vodvezený a nachází se sice v popelnici jež je města, ale na veřejným prostranství?

Nejlepší odpověď
badisko

no spise tak …Kde neni zalobce neni soudce

Další odpovědi
www

Není to legální, jedná se o krádež.
Odpad umístěný do odpadových nádob obce se stává jejím majetkem. Pokud umístí podnikatel odpad do nádob svozové firmy, se kterou má uzavřenou smlouvu, je odpad zase majetkem svozové firmy.
Dělal jsem u svozu odpadů.
Doplňuji:
Tedy není rozhodující, kde se obdoba nachází.
P.S: nádoby před paneláky také stojí na prostranství veřejném, stejně jako třeba v parku 😉

Lucijej

Oficiálně je obsah popelnic majetkem města, takže takovýhle fištulíni okrádají město.

Krepy

Každý bezdomovec se hrabe v popelnici. Pro mě za mě ať si ty flašky třeba sežere, když není schopný si najít zaměstnání…

jirkajirka

Legální nelegální. Na pár flaškách ještě nikdo nezbohatl ani nezchudnul. Stejně při vysypávání by se rozbyly.Lepši než kdyby Ti kradl v baráku.Houbec víme proč se z něj stal bezdomovec.Podvody ve vládě by Ti měli vadit více.

Pepa88

Zda je to legální? Nevím… Ale co vím je fakt, že je to prospěšné…

Sklo v kontejneru se likviduje, taví a prostě recykluje jako materiál…
Vratné lahve prochází UV pecí, infrapecí, mytím a dalšími technologiemi a pak se znovu využijí.

Tedy nikomu to neublíží a je to ekologické, tak proč jim to závidět?

marci1

Pokud se odpad nachází v kontejneru, je majetkem toho,kdo se stará o odvoz Vybírání se považuje za krádež. Hrozí pokuta, v různých městech je různá, počínaje 1 000,– ( v Bruntále ),v jiných městech až do 50 000,–Kč.. Např. v našem městě může být pokuta až 15 000,–Kč. Policie se většinou toto snaží řešit domluvou, pokud neuspěje pokutou. Kde se popelnice, nebo kontejner nachází je úplně jedno, i na veřejném prostranství.

iceT

Teda jako nevím,ale osobně do popelnice hážu jen láhve,které nejsou vratné.Opravdu se najde někdo,kdo zaplatí sice pitomé tri koruny za flašku při nákupu a pak ji hodí do popelnice?

www

Majetek přestává být tvůj v momentě vložení do nádoby.
Také se mně tam vloudila obdoba místo nádoby ☹