Salvaje

Je legální, aby personální agentura takto prodlužovala pracovní smlouvu?

Jde o známého – nastoupil v lednu, zkušebku měl do konce února, pak mu smlouvu prodloužili do konce dubna a teď do konce května. Je to legální?
Doplňuji:
Ale s personální agenturou má smlouvu na HPP. Teda předpokládám…

Nejlepší odpověď
jmhad

Dříve to nešlo,ale teď už je takový způsob legální.Ale nesmí se opakovat zkušební doba a smlouvu musí sjednat zaměstnavatel a ne někdo v zastoupení,třeba agentura.Jenže – v našem nevyzrálém kapitalismu platí – chceš dělat,tak se přizpůsob nebo jdi na ÚP.Pokud by se dotyčný chtěl do toho obout,ať se na okrese obrátí na právníka Českomoravské konfederace odborových svazů,který je v takových případech zdarma pro každého.
Doplňuji:
Takže

  • uzavřel s agenturou smlouvu na HPP na dobu určitou a tam má stanovenou zkušební dobu – je to legální
  • tato smlouva je každé dva měsíce prodlužována a zkušební doba je opětovně stanovena.Protože jde pokaždé o novou smlouvu je možné zkušební dobu opět sjednat
  • Agentura práce přidělila zaměstnance k dočasnému výkonu práce u uživatele na základě písemného pokynu,který je při každém novém sjednání pracovního poměru na dobu určitou obnovován.Lze a pro jednoho uživatele až na 12 měsíců po sobě jdoucích /§ 309 ZP/
  • Po dobu dočasného přidělení zaměstnance agentury práce k výkonu práce u uživatele ukládá zaměstnanci agentury práce pracovní úkoly,organizuje, řídí a kontroluje jeho práci, dává mu k tomu účelu pokyny,vytváří příznivé pracovní podmínky a zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci uživatel. Uživatel však nesmí vůči zaměstnanci agentury práce činit právní úkony jménem agentury práce. / § 309 ZP/

Takže vše je legální a ona to má agentura dobře prostudované,aby chybu neudělala a nepřišla o licenci.Zda je to etické je mimo.

Další odpovědi
Drap

Bohužel legální to je. Pokud s tím nesouhlasí, nemusí podepisovat a zůstat bez práce.

michalsanda

ano je to legalní:-) jelikož je to personální agentura:-) a nemá s nima smlouvu na hpp ale smlouvu s personální.