Avatar uživatele
Pokročilý

Je legální, aby personální agentura takto prodlužovala pracovní smlouvu?

Jde o známého - nastoupil v lednu, zkušebku měl do konce února, pak mu smlouvu prodloužili do konce dubna a teď do konce května. Je to legální?
Doplňuji:
Ale s personální agenturou má smlouvu na HPP. Teda předpokládám...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Dříve to nešlo,ale teď už je takový způsob legální.Ale nesmí se opakovat zkušební doba a smlouvu musí sjednat zaměstnavatel a ne někdo v zastoupení,třeba agentura.Jenže - v našem nevyzrálém kapitalismu platí - chceš dělat,tak se přizpůsob nebo jdi na ÚP.Pokud by se dotyčný chtěl do toho obout,ať se na okrese obrátí na právníka Českomoravské konfederace odborových svazů,který je v takových případech zdarma pro každého.
Doplňuji:
Takže
- uzavřel s agenturou smlouvu na HPP na dobu určitou a tam má stanovenou zkušební dobu - je to legální
- tato smlouva je každé dva měsíce prodlužována a zkušební doba je opětovně stanovena.Protože jde pokaždé o novou smlouvu je možné zkušební dobu opět sjednat
- Agentura práce přidělila zaměstnance k dočasnému výkonu práce u uživatele na základě písemného pokynu,který je při každém novém sjednání pracovního poměru na dobu určitou obnovován.Lze a pro jednoho uživatele až na 12 měsíců po sobě jdoucích /§ 309 ZP/
- Po dobu dočasného přidělení zaměstnance agentury práce k výkonu práce u uživatele ukládá zaměstnanci agentury práce pracovní úkoly,organizuje, řídí a kontroluje jeho práci, dává mu k tomu účelu pokyny,vytváří příznivé pracovní podmínky a zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci uživatel. Uživatel však nesmí vůči zaměstnanci agentury práce činit právní úkony jménem agentury práce. / § 309 ZP/
Takže vše je legální a ona to má agentura dobře prostudované,aby chybu neudělala a nepřišla o licenci.Zda je to etické je mimo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel legální to je. Pokud s tím nesouhlasí, nemusí podepisovat a zůstat bez práce.


Avatar uživatele
Registrovaný

ano je to legalní:-) jelikož je to personální agentura:-) a nemá s nima smlouvu na hpp ale smlouvu s personální.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.