Illines

Je laska vsemohouci?

Rozlisujete ji?V cem se lisi?

Nejlepší odpověď
barnajka

Láska má neuvěřitelnou moc, ale že by byla všemohoucí? To asi ne :(
S láskou chutná život, láska uzdravuje, láska dělá z ošklivých věcí krásný, láska naplňuje, láska bourá bariéry, láska povznáší, láska napravuje, láska učí, láska otevírá lidem srdce…
…ale pokud jsou ta srdce z kamene, neotevřeš je ani sbíječkou :(

Pokud jde o mě: já v lásce nerozlišuju – když miluju, tak prostě miluju. Pořád stejně intenzivně, tj. naplno, bezpodmínečně, nezištně. Mamku, bráchu, kamarády, případnýho partnera, zvířecí mazlíčky… nedělám v tom rozdíly. Pro všechny bych udělala první poslední, všichni jsou pro mě stejně důležití: každý jiným způsobem, ale všichni stejnou měrou.

Snad jen v citech obecně rozlišuju intenzitu, a to na: ‚nesnáším‘, ‚nemám ráda‘, ‚mám ráda‘, ‚miluju‘.
…přičemž ‚nesnáším‘ je mírnější stupeň od ‚nenávidím‘, protože nenávist jako takovou já asi vůbec neznám :))

tom004

Pro >barmajka<. Paleček ode mne máš. Přidávat svoji odpověď nemusím,napsala si to i za mne a tak,že k tomu není co dodat. Krásné vyznání.

barnajka

Děkuju, tome. Moc si tvých slov vážím :)