Nikkol

Je kuskus co koupím v obchodě opravdu pšeničná krupice nebo ho vyrábí průmyslově?

Potom už by to nebylo tak zdravé.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vařící vodou nebo vařícím pokrmem.
Kuskus je hlavní složkou nebo přílohou mnoha jídel z rozličné zeleniny jako například z rajčat, mrkve, dýně, cukety, zelí a většinou i masa, ať už drůbežího, hovězího, jehněčího, nebo také ryby. Typickým kořením na kuskus je Ras el-Hanout a pro ostřejší chuť se používá Harissa. Studený se kuskus podává hlavně jako salát s mořskými plody nebo se používá pro přípravu Taboulé. Hodí se také k přípravě sladkých jídel, například s mlékem, rozinkami nebo mandlemi.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kus­kus

Další odpovědi
Drap

vyrábět obiloviny průmyslově by byl z ekonomického hlediska nesmysl. Kuskus se vyrábí i z jiných obilovin, nejenom z pšenice.

Valky

Netuším, jak by se dal kuskus, nebo jiná obilovina vyrábět průmyslově? Jakpak Vás to napadlo? :) Stačí se podívat na obal toho produktu a tak je obsah… Takže přesně víte, od čeho tam co je :))) Kuskus milujeme a děláme ho často, nejen jako přílohu, ale i jako salát nebo zapečený.. :)