klumprt

Je kritický pohled občana ČR na západní Evropu důsledkem ruské propagandy nebo zdravého rozumu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že ani jedno z toho. Člověk se zdravým rozumem by se měl dívat kriticky právě na Rusko kvůli anexi Krymu a kvůli tomu jak se pořád se*ou do Ukrajiny a Pobaltí. Jsou to normální imperialisti. Je to ovšem jen můj subjektivní názor člověka, který neztrácí historickou paměť a který nikdy Rusům neodpustí jejich agresi v 68.

Další odpovědi
ivzez

Kritický pohled občana ČR na západní Evropu (ale i USA)
a jeho věcný pohled na Rusko (+ další „potenciální hrozby“)
jsou samozřejmě důsledkem zdravého rozumu občana.

Zdravý rozum postrádám u občanů,
kteří podléhají propagandě médií…

Elk

Zdravého rozumu, protože kdo chce, tak si najde informace a obrázek si udělá sám.Evropa stejně jde do " kopru ".

Cenobita

A jak to mám vědět? Chceš slyšet subjektivní názor nebo objektivní názor ?

ten který je

Je to možná důsledek 40 let socialismu.Máme už zkušenost a nejsme takoví jelimánci,aby lidem věšeli bulíky na nos.Dnešní situace v ČT mi připomíná rok 1986 kdy došlo k havárii v jaderné elektrárně Černobyl.Naše média hlásala že se nic nestalo,že to byla drobná nehoda a že vše je dílem západní propagandy.

luckykubrt

Já si zase myslím, že je to jak důsledkem ruské propagandy tak i díky zdravému rozumu. Mně to přijde jako by lidé z východu byli víc k sobě laskavější (s výjimkou arabů a Číny) než ti ze Západu. Ale například takové Japonsko není závislé na ruské propagandě a líbí se mi na něm jak se u nich ctí starší lidi a jejich technologický vývoj. Na druhou stranu američané jsou potomci dobyvatelů, kteří přišli z Evropy. 19. st. se vyznačovalo divokými přestřelkami mezi američany samotnými a taky s indiány, původními obyvateli, které „bílý“ člověk nahnal do rezervací. Samozřejmě nelze zapomenout ani na obchodování s otroky, většinou černé pleti. Putin je označován za teroristu, ale spíše to vypadá, že se pouze brání před terorem (ať už ze strany muslimů nebo američanů). Každý si však zdravý rozum představuje podle sebe. ☹ Proto je nejlepší dívat se na to s Božím nadhledem.