annas

Je král Artuš skutečná postava, nebo jde o mýtus?

Připomínám ho u příležitosti svátku Artura. Znáte nějakého dalšího slavného nositele tohoto jména?

Nejlepší odpověď
rynek878

napadl mne jen tento pan:

Hailey Arthur
4.5.1920–26.11.2004
britsko-kanadský spisovatel

Autor populárních napínavých románů z nejrůznějších profesionálních oblastí (Hotel, Kola, Letiště, Penězoměnci, Konečná diagnóza). Jeho dílo vyniká přesnou znalostí prostředí.

zdroj:moje knihovna

Další odpovědi
hanulka11

Historikové si po staletí mysleli, že je král Artuš pouze mýtem, avšak tato legenda byla založena na skutečném hrdinovi, jehož život byl rozvrácen vnitřním bojem mezi osobními ambicemi a smyslem pro zodpovědnost. Artuš si přeje opustit Británii a vrátit se do poklidného Říma. Ještě předtím však musí podstoupit poslední nebezpečný úkol, který jej spolu s jeho rytíři Kulatého stolu – Lancelotem, Galahadem, Borsem, Tristanem a Gawainem – přivádí ke zjištění, že po náhlém odchodu Římanů z Británie bude země potřebovat vůdce, který by vyplnil mezeru .

Artur -stále se o něm dost píše -syn I.Bartošové

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/116485-kral-artus/

vagra

O Artušovi tady už bylo psáno.
Já připomenu jednoho Artura a to-
Arthura Rimbauda.
Byl to francouzský básník,jeden z generace prokletých básníků.
Asi nejznámější jeho sbírka básní se jmenuje Sezóna v pekle.
Proslavil se, mimo jiné, také mileneckým vztahem s P. Verlainem.

Zdroj: V.E.-podstatně zkráceno a upraveno

Terryle

Přidám snad nejslavnějšího spisovatele detektivek, „otce“ Sherlocka Holmese a psa baskervilského, Arthura Conana Doyla :)