firytka

Je kožní onemocnění růže nakažlivé a přenosné?

Přivezla jsem si toto onemocnění z dovolené, kde jsem byla s vnoučaty,tak se bojím,aby se to na ně nepřeneslo. Nemám, žádné zkušenosti.

Nejlepší odpověď
panenka

Kožní onemocnění růže je přenosné a nakažlivé.

Růže, je streptokokové onemocnění kůže. Postihuje převážně děti a starší lidi. Projevuje se velkými rudými skvrnami a vyrážkami na obličeji a končetinách. Propuknutí nemoci bývá provázeno horečkami a zimnicí, nechutenstvím, bolestí hlavy apod.
Léčba růže probíhá na bázi penicilinových antibiotik.

Zdroj: http://www.kozni-alergie.cz/

Další odpovědi
iceT

predevsim snad zalezi na tom,o jake konkretni onemocneni se jedna,a v tom vam urcite poradi odborny lekar.treba lupenka prenosna neni.

anonym

Souhlasím s panenkou.---ZAJ-PO

Zdroj: znalosti