berta 4

Je kompostér dobrá věc?

Mám použít urychlovač kompostu,nebo se rozloží i bez něho a za jak dlouho?

Nejlepší odpověď
anonym

Kompostér není „urychlovač kompostu“…
😉
Použitím nějakého urychlovače nic nepokazíš – jde, v podstatě, o bakterie, které by se kompostováním stejně vyvinuly – takže takto je do kompotsu jen dostaneš ve větším množství a rychleji – tím pádem rychleji působí.

Další odpovědi
Drap

S urychlovačem se to dá zvládnout při vytvoření potřebných podmínek cca do 3/4roku. Klasicky na hromadě 2 – 3 roky.

Dochy

má zkušenost: Pár měsíců stačí i bez urychlovače aby se běžný odpad (tráva plevel listí) proměnil na „hmotu“.

Hlada

Tvorba kompostu v kompostéru je pomalá. Řekl bych, že je pomalejší, než na hromadě. Tak 1–2 roky. Jestli toho máte hodně, tak je urychlovač vhodný. Protože je ale velmi drahý, zvažoval bych spíš koupení několika kompostérů. Vyrábějí se i takové, které se dají skládat do baterie vedle sebe.