mrkwosh

Je kompas pouzitelny i ve vesmiru?

Nebo se orientuje jen podle magnetickeho pole zeme. NEBUDE NANIC?

Nejlepší odpověď
www

Tam bude nanic.

Další odpovědi
baghira

Orientuje se podle magnetického pole Země, takže někde na nižší oběžné dráze by snad ještě reagovat mohl, ukazoval by směr magnetických siločar.
Ve vzdálenějším vesmíru by neukazoval nic – jedině zas na jiných planetách, které mají magnetické pole.

arygnoc

www.odpovedi.cz/o­tazky/jak-zachazet-ve-vesmiru-s-kompasem

01Ricco

Bude na nic, nicméně střelka by mohla ukazovat někam kde je pól nějakého magnetického pole, třeba možná na nějaký satelit pokud jsou v něm nějaká zařízení vyzařující magnetické pole, které není odstíněné. Popřípadě by mohl detekovat magnetické pole nějakého vesmírného tělesa.