Avatar uživatele
Vosic

Je kebab zdravý?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je kebab zdravý?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ing.internet před 4529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

rozhodně je mnohem zdravější nežli …burger.V kebabu je totiž pravé maso(kuřecí nebo telecí nebo jehněčí.Pak majonézová a tomatová omáčka(zálivka),le­dový salát,trocha cibule a rajčata.Dle přání i čili.Soli je tam jen mizivé množství.Malé množství tuku nevadí-tělo potřebuje i tuk.Klidně si kebab dejte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsou daleko horší jídla. Občas si dávam kuřecí, je tam i zelenina. Nic vyloženě nezdravého na něm neni, zvlášť pokud to nejim každý den.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MacChill

Asi moc ne, je dost kořeněný – hodně soli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fildas

Kebab není zdraví ani náhodou, je to totiž dost kořenění solí a je obvykle mastný tak že ne není zdraví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Standart

Samotného mě to zajímalo a našel jsem k tomu zajímavý článek v lidovkách, ze kterého vyplývá, že je to nejzdravější fast food – tedy něco jako jednooký mezi slepými 🙂 (celý článek zde http://www.li­dovky.cz/doner-kebab-turecke-jidlo-kterym-nepohrdnou-ani-bile-limecky-prq-/dobra-chut.aspx?c=A110228­_111020_dobra-chut_spa)

"Maso, které se peče na svislém špízu, se na rozdíl například od řeckého gyrosu krájí na velmi tenké plátky. Přesto, že se podává s čerstvou zeleninou, není döner žádný zázrak zdravé stravy.

Dietologové mu vyčítají zejména to, že je příliš slaný a tučný. Občas se vynoří i problém okolo dodržování hygienických norem. Několik skandálů s kvalitou masa a omáček přimělo například výrobce döner kebabu v posledních letech k tomu, aby se sjednotili a pokusili zavést pro výrobu svého „rodinného stříbra“ jednotné normy."

před 3486 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek