Je káva z melty s mlékem stejně nebezpečná pro lidský organizmus tak, jak se to dnes píše o kávě zrnkové s mlékem?

pro lidský organizmus tak, jak se to dnes píší o kávě zrnkové s mlékem?

Odpovědi
Agneta

Tak to ne!
Nemíchej jablka s hruškami, totiž káva je droga s vysokým obsahem alkaloidu zvaného kofejn, nechápu, že to někdo může pít…:DD

Můžete pít i skvělou voňavou kávu – bez kofejnu:D

Ale ty máš na mysli asi ty akryláty, a to bude podobné jako u čaje. Černý čaj je tepelně fermentovaný (káva je pražena) – tedy né tolik jako káva, ale zelený čaj je tím pádem nejlepší:D

mojitek

Jakou "nebezpečnou kávu"máte na mysli??
Pan tazatel neumí odpovědět jakou kávu má vlastně na mysli :D

mosoj

Jo, jo některá kráva bývá nebezpečná.

Šidlo

čože?

to ktorý šialenec toto povedal?

čo má byť na tej melte/káve akože nebezpečné? že ju vdýchnete?

da ny

Nápoj z melty je zdravý.
Co by mohlo být na meltě nebezpečného..
Víte vůbec co to je ? ;)
"Melta je název pro kávovinovou směs kořene čekanky, cukrové řepy, drcených obilek ječmene a žita a název pro nápoj z této směsi připravovaný. Melta je obohacený nápoj cikorka (z lat. cichorium čekanka), která se používala zejména v časech ekonomické krize (za války apod.) jako levnější náhražka (surogát) kávy. Na rozdíl od kávy však melta neobsahuje kofein, je tedy vhodná i pro děti a kojící matky. Barva směsi i aroma nápoje je kávové.

Melta byla velmi oblíbená v dobách kávových krizí, např. během napoleonských a světových válek."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Melta
Pražené žito:
http://conove­honakopci.cz/?p=4984

Pro některé lidi je konzumace mléka.nežádoucí a nebezpečná…

anonym

Agneto, dík, ale měl jsem na mysli uváděné problémy s dvanácterníkem, žlučníkem a slinivkou, které po čase vzniknou právě kombinací kávy s mlékem, či smetanou. Pokud stále nevíš, o co jde, napiš email, přepošlu podrobnosti.