Je kariérismus duševní nemoc?

Duševní nemocí se poznají podle deprese která nastupuje pokud nemocný nemá to na čem je on závislý, pokud kariérista skončí ve vězení protože lhal a kradl ve velkém tak má silné deprese a stává se nebezpečný svému okolí. Z toho lze usoudit že kariérismus je duševní nemocí a podle toho by se mělo ke kariéristům i přistupovat a snažit se o jejich léčení ve specializované léčebně pro kariéristy, pomocí moderní vědy a technologie.

Nejlepší odpověď
Pepa88

Nene, je to životní postoj…

Kdyby mne někdo zavřel do vězení tak na mne taky upadnou deprese. A přesto není svoboda považována za duševní nemoc…

Další odpovědi
anonym

Toto je už několikátý tvůj „zvláštní“ dotaz, na který by stačilo si najít odpověď na internetu a měl bys jasno. Nesměšuj své zjevně mylné názory s obecně známými pojmy a s jejich významem. Nezdá se ti, že některým pojmům křečovitě vnucuješ své představy, co by se za nimi dalo hledat? Dáš-li si do vyhledávače např na Seznamu.cz slovo "kariérismus"a budeš-li se zajímat o jeho význam, zjistíš toto:

Pojem kariérismus
hledání Slovo:kariérismus
Upozornění:vložil uživatel prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. a ověřil editor
Význam:bezohledné budování osobní kariéry, ctižádostivé úsilí o osobní vzestup a prospěch (často i na úkor jiných lidí)

Silně přitaženo za vlasy je potom uvažování o kriminálních sklonech svého nositele jako o kariéře. Toto směšovat dohromady nelze.
Prospělo by ti před pokládáním otázek si najít význam slov, na něž se zde chceš ptát. Sice jsme tu ochotní zabředávat do psycholických debat, ale základní pojmy je třeba znát. Tady konkrétně u této otázky právě u vyjasnění pojmu odpověď končí, protože je jasné, že kariérismus mezi duševní nemoci nelze zahrnout ani s velkou nadsázkou.

zjentek

závislost na čemkoli je nebezpečná. Na kariéře stejně jako na vztahu či výherních terminálech (toť příklady závislostí). Na závislost je dobré odříkání. Odříkání je prevencí závislostí, ale lze jím léčit i již vzniklou závislost. Lidé ale odříkání příliš nechtějí a volí cestu pohodlí- a tou je konzum. Přitom konzum je jako prostitutka- působí smyslový požiteki, který vás později zahubí (právě závislostí). Co vy, odříkáte si? Dobré je prý pomoci sobě, když chceme pomoci druhým ..v tom je celý ten zakopaný pes, proč nic nemůžeme ..protože u sebe začít nechceme ,)