icurusL

Je karbanátek a sekaná to samé, ale s jiným tvarem?

Nejlepší odpověď
ReHu

Někdo karbanátek trochu jinak ochucuje.
Pokud se bavíme o základu.
Vím, že někdo dělá sekanou i králičí. A jasně, děláme doma i kapustové karbanátky.
Takže sekačka i karboš se připravuje v různých verzích.

Další odpovědi
marci1

Karbanátek a sekaná mají stejné složení. Rozdíl je ve tvarech a také v tom, že sekaná se peče v troubě (je dietnější), než karbanátky, které se smaží na pánvi.:-))
Samozřejmě si každý může přidat do sekané i karbanátků to, co mu chutná.

anonym

prakticky při stejné směsi může být tvarováno tak i tak.
jinak existuje několik druhů karbanátků a sekaných pečení. nedá se ani říci, že by bylo základem mleté maso, jelikož může být z čehokoliv.

anonym

Ne, karboše můžeš dělat z jakého chceš masa, sekanou taky.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karban%C3%A1tek
Sekaná byla známá v českých zemích již od středověku. Jednalo se však o luxusní jídlo, které se nemlelo, ale ručně nadrobno sekalo výhradně z kýty či svíčkové. Posun nastal až po vynálezu mlýnku na maso. Do sekané se mlely i méněhodnotné či levné druhy masa, bůček, ořezy z žeber apod.
Základem sekané je mleté maso, které může bývá zpravidla mixem různých druhů mas, např. vepřového, hovězího, králíčího atd. K tomu se přidává uzený bůček nebo slanina. Dalšími ingrediencemi bývá cibule, strouhanka, vajíčko, česnek, sůl, kmín, majoránka, pepř, česnek.
karbošů je mnoho druhů, třeba i se zeleninou,kapustou, rybama i sýrem, houbama.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karban%C3%A1tek