JájsemRaibek

Je kapitánovo řízení v dopravním letadle nezávislé na řízení druhého pilota?

Dva páry řízení, dva páry pedálů atd. Jedno u kapitána, druhé u druhého pilota.
Pokud kapitán přitáhne řízení, přitáhne se i řízení druhého pilota. Co se stane, pokud se např. vlivem infarktu pilota se tento opře do řízení?
Může kapitán (popř. druhý pilot) s řízením volně pohybovat nebo musí nejprve odstranit překážku (ležícího pilota na řízení)bránící plynulému chodu řízení?

Odpovědi
gecco

Řízení jsou spřažená – takže v tom modelovém případě musí kopilot nejdříve odstranit kapitána…
😉

lexx

během letu zpravidla řídí autopilot, jenom kritické manévry start a přistání kapitán nebo druhý pilot, mají stejnou kvalifikaci…pro případ selhání kapitána ten druhý pilot tam je