Alpatron

Je kalkulačka Casio fx-350EX povolená k maturitě?

Vím že predchozí generace byla povolená, přidaly tam něco zakázaného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete informace o povolených pomůckách u maturity. Určtiě vám ve škole rovněž sdělí, kerý typ kalklačky můžete mít.
:
"Ke zkoušce z matematiky je povolena kalkulačka bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů. Kalkulačka nesmí vykreslovat grafy, nesmí zjednodušovat algebraické výrazy obsahující proměnnou a nesmí ani počítat kořeny algebraických nebo jiných rovnic.

Kalkulačka by měla naopak zvládat všechny početní (aritmetické) operace (sčítání, odčítání, násobení dělení, umocňování a odmocňování), měla by počítat hodnoty elementárních funkcí (sinus, kosinus a tangens, logaritmus) a k hodnotám těchto funkcí nalézt argument (resp. hodnoty inverzních funkcí).

Toleruje se mnoho dalších funkcí kalkulaček, např. práce se zlomky, částečné odmocňování (tedy úpravy aritmetických výrazů pouze s čísly), převody úhlů, výpočet faktoriálů a kombinačních čísel, statistické funkce apod."

http://www.no­vamaturita.cz/po­volene-pomucky-1404037382.html