mosoj

Je k něčemu potřebná česká šlechta ?

Doplňuji:
http://www.bles­k.cz/galerie/zpra­vy-udalosti/365698/?f­oto=9

Nejlepší odpověď
Drap

šlechta u nás byla již dávno zrušena.
Doplňuji:
http://www.aris­tokracie.cz/pro­ducts/zakon-61-1918-sb-o-zruseni-slechtictvi/

Další odpovědi
Agneta

Samozřejmě ano :DDDDD
Doplňuji:
Jak můžeš vůbec zadat takovouhle nemožnou otázku :DDD
Vypadá to, jako kdybys snad chtěl pochybovati o našem vídeňském císaři pánu…
vštyť fidiš jak to teť fipadá s těmi šaški f polititze, du wirst dich noch erinnern und deine Frage ordentlich bedauern…:DDDDD

MK44

Nevím, co myslíte slovem „potřebná“. Ale řekněme, že „potřebná“ není ani šlechta ani nešlechta, ani česká a ani jiná. Ostatně jako právně uznávanou privilegovanou společenskou vrstvu ji zrušil už Masaryk. A dobře udělal. Každý má právo se hlásit ke svým předkům a nemá za to být persekuován. Za své předky nikdo nenese odpovědnost, ani za jejich zásluhy ani za jejich zločiny, a nemá z toho, čím je potomkem, mít nějaké výhody nebo nevýhody. Kdo se snaží vyvyšovat se nad ostatní, získat nějaké nezasloužené výhody, je darebák, lhostejno ať tak činí na základě svého rodinného původu nebo jinak. A pak vyjde na stejno, zda se odvolává na to, že jeho předkové byli šlechtici a nebo že byli zasloužilí členové privilegované strany. Je-li někoho zapotřebí, pak to jsou schopní, skromní, poctiví, moudří a ohleduplní lidé.

talka

To Drap: Je to škoda – jejich vlastnosti šlechetné, jednání noblesní, většinou vzácné charaktery – to vše se vytratilo – bohužel.

Pepa25

Přečetl jste si, proč se vlastně sešli? http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/na-hrade-se-sesli-potomci-slechticu-kteri-se-za-nacismu-postavili-za-ceske-zeme--1393134

ivzez

Zajímavý odkaz! Díky.

Agneta

Pepa25 >>> pěkný odkaz:) a např. takový Hácha byl stokrát lepší než Beneš. Ten by toho nedopustil, aby byla šlechta dnes chudá jak kostelní myš. Dříve velký zámek a dnes jen vilka, lambo a ferárko…:DDD (no prostě zlé časy…):DDD