hudzu

Je jisté,že už syn zvládl 1 semestr na VŠ,když už chodí na další přednášky?

Nejlepší odpověď
quentos

Jisté jsou jen dvě věci – daně a smrt.
Proč by na ně nemohl chodit – na přednášky chodí desítky lidí, obvykle na nich, na rozdíl od seminářů, nemá přednášející tolik času, aby kontroloval prezenci. Tudíž se tam může vyskytnout prakticky kdokoli a neznamená to jistotu vůbec v ničem, ani co se týče zvládnutí předchozího semestru.
Nicméně vylučovací dopis by měl dorazit krátce po konci předchozího semestru.

Další odpovědi
klumprt

Není to jisté. Chodit na přednášky může kdekdo. Je třeba zjistit, jestli ho zapsali do dalšího semestru. Pak se taky může stát, že sice bude zapsán v semestru a bude chodit na přednášky i semináře, ale v létě se ukáže, že má málo kreditů a vyrazejí ho až pak. Je třeba si s ním pohovořit, aby doložil, že je vše v pořádku, a tím podmínit přísun dalších financí.

da ny

Záleží na tom, kdy na VŠ končí zkouškové období.
V loňském roce končilo zkouškové období na škole, kterou dcera navštěvuje na konci března.
Kontrola indexů během 1. roku VŠ (po zimním/1. semestru) byla v dubnu.
V dalším roce musí mít vykonané zkoušky především z předepsaných předmětů + doplňkových, aby nasbírali studenti předepsaný počet kreditů.