Avatar uživatele
david22

Je jídlo v čínských restauracích bezpečné z hygienického hlediska?

Samozřejmě teď nemám na mysli jestli je, nebo není kalorické, tučné atd. Spíše nakolik těmto čínským restauracím důvěřujete z hlediska hygienických parametrů na přípravu.

Slyšel jsem, že bylo provedeno několik razií hygieniky a bylo zjištěno pochybení v čistotě přípravy jídla. Ve skladu surovin se vyskytovaly myši, hmyz atd.
Doplňuji:
hanny 2> asi je to hodně různé

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, briketka10, Kohut57 před 4395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

myslím, že razie se uskutečnily ve Vietnamských bistrech s Čínskou restaurací u nás v Pardubicích na Pernštýnském náměstí nemám problém chodíme tam docela často s kamarádkama a byli jsme tam na skvělém obědě po smutečním obřadu..
vaří výborná čínská jídla..
a mají tam hlavně točeného Bernarda 10° mňam..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Já jsem prolezla kdejaké čínské bistro u nás ve městě a ještě nikdy jsem se z jejich jídla nepotento…Chodím i do čínské restaurace a také jsem si vždy bez následků pochutnala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Asi jak kde,v restauracích ano,v bufetech bych tomu moc nevěřila.

http://politik­.ic.cz/2010/cin­ske-restaurace/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Čuňata jsou v v hospodách bez rozdílu barvy kůže. Musíte si najít nějakou kvalitní, které budete věřit. Myslíte, že český kuchař vám neplivne na pánev, aby zjistil, že má správně nahřátý omastek?
Jiná možnost je velmi často hospody střídat, aby u vás došlo ke generelnímu promoření organizmu a pak vás nějaký myšinec nemůže porazit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Spíše bych se bál, co vlastně jím. Jsou schopni zpracovat mnohá zvířařata , až je mi z toho zle. A tak bych volil jen kuřecí. Pro jistotu , co jsem viděl v televizi, ale už vůbec k asiatům nejdu,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elekrikář

Záleží na majiteli. a jak často k nim chodí na kontrolu hygienik.Jako elektrikář jsem se dostal do zázemí těchto takzvaných restaurací. S našimi představami o kuchyni se to hodně rozcházelo. Čistota a kuchyně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je pravda, že některé čínské restaurace mohou mít problémy s hygienou při přípravě jídla, ale je důležité si uvědomit, že tato otázka je relevantní pro všechny typy restaurací, nejen pro ty čínské. Problematika hygieny je závislá na konkrétní provozovně a jejím dodržování zdravotních a hygienických předpisů, nikoliv na kuchyni, kterou provozovna nabízí.

Nejlepší způsob, jak se ujistit o hygieně v restauraci, je zkontrolovat její hodnocení a recenze. Mnohé země mají také systémy hodnocení hygieny v restauracích, které jsou veřejně dostupné.

Pokud má restaurace nízké hodnocení nebo negativní recenze týkající se hygieny, je nejspíš lepší ji vyhnout se. Bez ohledu na to, zda se jedná o čínskou restauraci nebo jakoukoliv jinou.

Navštěvování restaurací, které mají dobré hodnocení a příznivé recenze, je obecně lepší volbou, pokud jde o dodržování hygieny při přípravě jídla.

Jedna špatná zkušenost v čínské restauraci však rozhodně neznamená, že všechny čínské restaurace jsou špatné. Stejně jako u všech ostatních restaurací, i zde existují provozovny s vysokými hygienickými standardy.

Závěrem, pokud si nejste jisti hygienou v čínské restauraci, můžete vždy připravit vlastní jídlo doma s použitím čerstvých surovin a dodržováním správných kuchařských praktik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek