Niikii

Je Ježíšovo poselství aktuální i dnes???

Nejlepší odpověď
annas

Bereme-li Ježíše jako historickou osobnost bez ohledu na to, zda jsme věřící či nikoliv, některé jeho vlastnosti lze hodnotit jako kladné. Byl to mučedník, rebel, prorok – (vizionář podobně jako jiní myslitelé, i když jen v určité oblasti).
Domnívám se, že poselství Ježíše Krista platí i dnes v oblasti morálky, snahy něco změnit nebo něco nového přinést, odstranit různé neduhy ve společnosti, přinášet lásku, naději, rozdávat dobro, pomáhat druhým, …

Pro věřící pak spasení, království Boží, odpuštění hříchů, obrácení, záchrana a víra…

Upraveno a doplněno dle vl. v.

Další odpovědi
Tata

To co je uváděno jako Ježišovo proroctví, je zhromáždění vlké moudrosti, citlivosti, lásky a sebeobětování se pro druhé. V tá době to byla jistě jen utopie stejně tak jakodnes. Naopak se nám zdá, že se společnost od tohoto idealů vzdaluje. Pro každého, ať věřícího nebo ateistu, je poselství Ježiše morálním vzorem, stejně tak jako boží desatero. Skuste si obstarat desatero a srovnejte ho s dnešní morálkou společnosti. Moudrost starověku se zákonitě přenáší do dnešních dnů, protože je to naše historia ať chcete nebo ne.

hanulka11

Pro věřící asi ano.

matt

Určitě (a to nejsem věřící). Celkově Bible se dá brát obrazně a ne doslovně. Ale přesně nevim jaký poselství myslíš.