Angi-Shy

Je jezevčík králičí menší než ostatní jezevčíci?

Kamarádka si plánuje koupit jezevčíka králičího a neustále opakuje že je malej jako potkan (což je podle mě hloupost, maximálně jen jako štěně) ale i tak prý je o hodně menší než jakýkoliv jiný jezevčík. Vyhledala jsem si ho na googlu a nepřijde mi nijak menší nebo jiný. Ví někdo víc?

Odpovědi
gecco

Jezevčík králičí je váhově cca poloviční vůči ´běžnému´ jezevčíkovi – ano, je výrazně menší (podívej se na standard plemene)…
http://jezevcik-trpaslici.hafi­ci.cz/