cyklista

Je ježdění bez řidičáku trestný čin?

Potřeboval bych po opravě projet Jawu 50/21, ale nemám řidičák. Jednalo by se o trestný čin? Nemám ještě občanku(14 let). Takže v tom případě? A kdyby ne, kde bych to měl zkusit?

Odpovědi
cukrar

Zatím jen o přestupek, pokud nezanecháte protiprávní činnosti, tak časem i trestní čin.

martindr

Určitě na nějakém odlehlém místě, kde Vás nikdo nechytí. Je to přestupek, pokud se dopustíte nějakého činu, může se z toho stát tresný čin. V případě jízdy bez řidičského oprávnění Vám hrozí pokuta od 25 000Kč do 50 000Kč.