Avatar uživatele
Stříbrný

Je ještě uplatňováno pravidlo sousedů, že plot na pravé straně je můj?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

jen když neni křivej....

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud myslíte dva vedle sebe stojící ploty, je Váš ten, který jste postavil, resp. který náleží k Vašemu pozemku.

Jestli jste však měl na mysli jeden jediný plot, který dělí Váš a sousedův pozemek, je zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, konkrétně ustanovením § 1024, uplatňována domněnka, kdy se má za to, že ploty (stejně tak i zdi, meze, strouhy apod.) mezi sousedními pozemky jsou společné.

Nevím, zda jsem odpověděl přesně na jádro Vašeho dotazu, pokud ne, specifikujte jej prosím, pokusím se svoji odpověď upřesnit.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, nemůže toto (ne)pravidlo fungovat. I když někteří neznalci si to myslí, ale toto snad nikdy ani nebylo v zákoně.
Já si postavím plot a po přistěhování Vás na pravé straně bude plot Váš?


Avatar uživatele
Registrovaný

Vaše otázka je poněkud nevhodně položená. Plot je zpravidla toho, kdo si jej postaví. Pokud si jej v minulosti dle uvedeného pravidla někdo postavil, tak je opravdu jeho. Potíž ovšem může nastat s prokazováním skutečnosti, kdo a kdy jej vlastně postavil. Dnes se dle uvedeného pravidla ploty nestaví.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.