bobrik

Je ještě pamětník, který jel osobně na drezíně? Jako třeba z filmu „Frigo na mašině“?

Jako po kolejích a na ruční pohon to jelo.

Nejlepší odpověď
Drap

Jako kluk jsem jel i na té ruční a několikrát v drezině udělané z tatry.Ttuším že to byla T 57

Další odpovědi
arygnoc

jel jsem i na té vahadlové (ruční) i na motorové (T603) drezíně.

na té tatře to byla paráda – jeli jsme přes přejezd, blikačky blikaly, závory závorovaly, stáli šóry aut, a místo vlaku kolem projel osobák (osobní automobil na kolejích). dodnes nezapomenu na ten údiv automobilistů (na silnici u závor).

led

Na tej, kde sa muselo hýbať váhadlom, aby sa rozbehla. Nebola motorová. Ale len na bočnej, vyradenej koľaji.

anonym

No nejela jsem na ní,to ne.Ale za mého dětství jich bylo vidět na nádražích dost často.Ajlzboňáci dost často takhle vyjížděli opravovat koleje.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1126666764-toulava-kamera/206411000­320806/obsah/121520-drezina/

elektrikář

Byly také speciální kolové podvozky pod osobní nebo nákladní auto Za Rakouska uherska se používaly při ůdržbě tratí.