Adam2

Je Islám odvozen od křesťanství?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, islám ´pochází´ (vychází) z judaismu (stejně, jako křesťanství)…

Další odpovědi
Drap

Přímo odvozen neni, ale lze najít hodně podobností.
http://www.uc­seonline.cz/de­jepis/vznik-islamu/

Houslovyklic

Ne, vychází z judaismu, ale i s křesťanstvím má něco společného.

klumprt

Pokud vím, uznává Ježíše jako jednoho z řady proroků (společných judaismu, křesťanství i islámu), ale neuznává božský původ Ježíše.
Podle Mohameda byli soudobí křesťané a židé svedeni ze správné cesty, ke které je společní proroci původně vedli. Z toho důvodu a jednou provždy prohlásil korán za dokonalé a nezměnitelné slovo boží a sebe za posledního proroka, po něm už žádný nepřijde.

setapouch

Má teorie je taková, že všechna náboženství mají společný prazáklad. Postupem času se ale rozšířila do světa, „rozkmotřila“ a některá zanikla. Jak jinak vysvětlit tolik společných prvků a znaků různých náboženství v odlišných kulturách?

anonym

Islám je jedno ze tří náboženských velmocí na světě.
http://www.va­rianty.cz/cdrom/pod­kapitoly/b05ci­zinci/04/04.pdf

zjentek

nejspíš si to všechno zplodili židi ..asi aby to měli na koho hodit nebo co, nevím, jen sleduj fakta a fakt nepochopíš ;o

quentos

Mě by teda zajímalo, podle jaké logiky píšete islám s velkým a křesťanství s malým. Že by ze strachu…?
Je to úplně stejná blbost jako psát cikány s velkým (jako už jsem to párkrát viděl!), zatímco bílé s malým.

klumprt

U Cikánů a bílých je to správně.

quentos

no, podle toho, jak to chápete. Podle SSJČ lze psát i s malým.