zjentek

Je intuitivní pravda pravdou?

Aneb- jestli má cokoliv cenu.

Nejlepší odpověď
Agneta

Super otázka, hodnotím:D
Všechno má svoji cenu. A tvoje intuice je tvojí pravdou:D

Další odpovědi
Drap

To co je pro jednoho pravdou, pro druhého pravdou být nemusí.

Patricio29

Pravda je jenom jedna, názorů je spousta. Názor rozhodně nikdy nemůže být pravdou, protože pravda je nezávislá na tom, co si kdo (o ní) myslí, prostě je. I kdyby všichni byli názoru, nebo měli svou „intuitivní pravdu“, že je Země placatá, placatá prostě poPRAVDĚ nebude! Intuice může ale nemusí být v souladu s realitou a dle výzkumů často chybuje, takže je lepší spoléhat se na rozvážnost, rozum a logiku, výsledky jsou nesčetněkrát přesnější a šance chybovosti mnohonásobně menší.

led

Intuitívne by vaša pravda mohla byť pravdou, ale je váš inštinkt natoľko spoľahlivý, že dokáže rozoznať pravdu od nepravdy? Ste robot? Už od čias Edenu je pravdou, že človek je omylný. Ste človek?
Človek hodnotí na základe jemu známych skutočnosti, ich vzájomných väzieb. Čo nepozná, nemôže hodnotiť, môže sa len domnievať.
Je toto pravda, alebo nepravda?