kudlinka

Je INTERNET podvod?

Zjistil jsem, že každý stát má svou internetovou doménu. Např. česká republiky . CZ, slovensko . SK a podobně. Spojené státy americké mají doménu .US. Já se připojuji do internetové sítě přes PODU v České republice. Používám prohlížeč Chrome a vyhledávač Google. Jak je možné, že nelze otevírat stránky s koncovkou (doménou) .us ? vždy mě to chce přesměrovat na tu samou stránku, ale s koncovkou com … to já nechci. Jak si můžu prohlížet webovky s doménou .us ?Lze to vůbec v ČR?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, můžete se připojit kamkoliv chcete, pokud ovšem připojení není blokované. Správce sítě může zablokovat přístup na určité stránky (třeba www.centrum.cz) nebo na určité domény (třeba .us). Řada stránek když vidí, že se připojuje někdo odjinud, tak přesměrovává. Dělá to třeba Google. Když vidí, že jste z ČR a zadáváte třeba www.google.com tak přesměruje na www.google.cz
Doména .com je mezinárodní, dále existují domény třeba .info nebo .net. či .xxx

Schválně si zkuste otevřít tuto stránku: http://menu.ci­.cerritos.ca.us/ a pokud Vám půjde otevřít, nevidím problém.

Jinak Google Chrome nedoporučuju používat, sleduje aktivitu svých uživatelů a potom odesílá data o tom co stahujete či jaké stránky navštěvujete. Doporučuju Google Chrome odinstalovat a přejít na jiný prohlížeč, například Internet Explorer nebo Chromu velmi podobný prohlížeč Opera.

bolak

Bedy, proč ke každý počítačový otázce píšeš „Google Chrome nedoporučuju používat, sleduje aktivitu svých uživatelů a potom odesílá data“? :)

Já tomu nějak nerozumím, on google tyhle informace pak rozesílá mým známým, nebo je prodává na e-bay? Nebo jakým způsobem mi to ubližuje?