cyril

Je infrazáření v infrasauně škodlivé?

Chci si pořídit infrakabinu a někteří lidé mi říkají že infrazáření v infrakabině může škodit.Budu moc vděčný pokud mi někdo v této věci oborně poradit. Cyril

Nejlepší odpověď
mosoj

Ti lidé co to říkají si zřejmě pletou infrazáření s ultrafialovým zářením v soláriu.
Infrazáření je tepelné záření a pokud vím tak ohřívání od kamen ještě nikomu neublížilo, pokud se zrovna neupekl.
Vlnová délka infra ( tedy barva )je volena tak aby teplo pronikalo co nejhlouběji do těla.

Další odpovědi
ReHu

Mám za to, že škodlivé není.
Je ale třeba hlídat životnost lamp a včas je měnit.