novvem

Je ilegální stáhnout počítačovou hru ze stránek Uložto?

Nejlepší odpověď
anonym

Hru si kup…
😉
Jednak tím podpoříš tvůrce hry (taky nechce pracovat zadarmo) a jednak víš, co vlastně dostáváš…
Z úložiště si můžeš stáhnout kdovíco (nevíš co a s jakým úmyslem tam kdo nahrál).

Další odpovědi
Zbynas

Ne, ale nesmíš jí dále šířit, pouze pro soukromé účely.
Doplňuji:
§ 30 autorského zákona
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

http://www.sbir­kazakonu.info/au­torsky-zakon/volna-uziti.html

anonym

Není to ilegální, ale hry můžou být nefunkční, je to takový trapný druh zábavy, napíšou tam, že je to super, ty si to teda stáhneš a za hvíli zjistíš, že to nefachčí

beer

Cituji ze zdroje, bod 16.:
Soubory, které různé osoby ukládají na filehostingové služby jako je RapidShare či Uloz.to však nebyly zhotoveny se souhlasem nositele práva a jsou sdělovány veřejnosti protiprávně; stahování z těchto serverů proto nesplňuje třetí jmenovanou podmínku, protože se jedná a stahování z nelegálních zdrojů v návaznosti na protiprávní jednání jiných osob. Navíc, opakované a masivní stahování z nelegálních zdrojů nesplňuje ani jednu z uvedených podmínek, a jedná se proto dokonce o více závažné protiprávní jednání.

Doplňuji:
Stojí za to přečíst si zdroj celý, neboť přímo vylučuje odpověď uživatele Zbynas.
Tedy ano, jedná se o ilegální jednání !

Zdroj: http://www.cpu­film.cz/faq.html#4

novaky

NENÍ. V čechách naštěstí není trestný download. Pokud něco uploaduješ, riskuješ, že zaplatíš autorská práva za všechny downlodery. P2P nedělej vůbec ani jako. A teď ze strany hacku: co mi jako zabrání obohatit hru ke stažení o můj virus. Já, jako script kiddies to svedu za pět minut hackers jsou mazanější
Neporušuješ zákon, porušuješ počítačovou bezpečnost

www

Ano, je to ilegální.
Důvody proč se to zatím nijak zvlášť nepostihuje jsou v zákonech a jejich nepřesnostech.

Hamon

Achjo…
V prvni rade je potreba se zabyvat licenci. Freeware, open source a podobne licence nekladou prekazky sireni. Rozsirovani i stahovani je tedy legalni.

Jestlize ale autor dilo opatri ochranou za ucelu omezeni volneho sireni (tj. napr. licencni klic), pak je jakekoli sireni bez souhlasu autora protipravni.

Pro potvrzeni viz § 65, § 66 a § 43 autorskeho zakona.

Pro audiovizualni dila plati moznost stahovat pro vlastni potrebu podle § 30.
Doplňuji:
Oprava: …za ucelem…
Jak tu ctu ty lzi, musim upozornit, ze v takovem pripade je i stahovani nelegalni.

msi

Stáhnout si to smíš, ale nesmíš to nikomu půjčit nebo prodat.
Němci to maj třeba tak, že tam si to nesmíš ani stáhnout… (samozřejmě když na to přijde, muzes vsechno…ale je to oficiálně tam nelegální toto, u nás legální aspon to)

arygnoc

zbynas:

ale to je pravda, iba ak je tá kópia vaša.

teda je ilegálne stiahnuť kópiu od iného užívateľa, ktorý ju dal voľne k dispozícii (čím sa dopustil tr. činu).

na uložto si môžete zálohovať vlastné kópie, cudzie nesmiete (podľa zákona) sťahovať.
ba svoje kópie nesmiete poskytnúť ani kamarátovi, proste nikomu – sú iba vaše.

takže si ten zákon vysvetľijete zle, pozrite si aj judikatúry.

;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
pre tých, čo sa sťažujú, že nemôžu opalčekovať, tak sem: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/newtonova-tekutina
xxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

anonym

😉