betka

Je hrubé porušení pracovní kázně tzv. „negativní řeči“ o vedoucí mezi pracovníky?

Vedoucí se toto dozví, označí konkrétní osobu jako iniciátora, který tímto narušuje pracovní morálku všech.

Nejlepší odpověď
standa

Hrubé porušení to možná v očích vedoucího je…, ale pokud z tohoto důvodu uplatní okamžité zrušení pracovního poměru (§ 55/1.b zákoníku práce), pak je velká šance na úspěch žaloby na neplatnost takového zrušení pracovního poměru.

Důvod pro uplatnění okamžitého zrušení musí být skutečně ZVLÁŠŤ HRUBÝ ZPŮSOB porušení pracovní kázně…a narušování pracovní morálky zmiňovanými ´negativními řečmi´ bude nejspíš porušení pracovní kázně, ale nikoli zvlášť hrubé…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Další odpovědi
vlastina

Asi vám znepříjemní pobyt na pracovišti…ale jinak se mrkněte do ZP