Avatar uživatele
Nedo

Je hrášek z plechovky lehce stravitlený?

Mám špatné trávení a citlivý žaludek, ale mám poslendí dobou hroznou chuť na nakládaný hrášek z plechovky. Je hrášek lehce stravitelný? Nebude mi po něm špatně? Je rozumné jíst ho na noc, těsně před spaním?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Evasky, briketka10 před 4020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Žádný hrášek není úplně lehce stravitelný, ale konzervovaný je určitě snadnější
na trávení než čerstvý syrový.
Souhlasím s názory, že „tělo si řekne“ a v omezené míře si lze dopřát v podstatě cokoliv. Jak se říká: Všechno s „Mírou“ !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anuket

Známý jí hrášek z plechovky vyloženě po tunách. On hrášek lehce stravitelný není (stejně jako ostatní luštěniny), ale nic ti neudělá a ani po plechovce ti nic nebude. Pokud ti chutná, tak chutím nebraň.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Já jsem té zásady, že jakmile má tělo na něco šílenou chuť, asi to potřebuje. Takže by se ti za to nemělo „odměnit“ nějakou neplechou. Pochopitelně, pokud nejsi nějak výrazně zdravotně omezený; nebudu nabádat diabetika k tomu, aby podle chuti vyplenil cukrárnu… Jestli máš citlivý žaludek, zkus si ten hrášek podusit na troše másla nebo smetany, mohlo by to pomoci. Ale rozhodně hrášek není hrách – první je zelenina, druhé luštěnina, takže pokud máš obavy z nadýmání, hrášek z konzervy tolik problémů nenadělá… Přidávám se k Evasky, nech si chutnat!:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Evasky

Nesmíš ho sníst na posezení hodně. Když si dáš trochu třeba ještě s nějakou přílohou, tak dobré. Před spaním ho raději nejez. Ale jinak si dej…Dobrou chuť ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Já z mraženého hrášku vařím bezva polévku je to jemnější než s klasického hrachu.
Přidám malinko máslové cibulové jíšky osolím opepřím nakonec marijánku a česnek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek