Nedo

Je hrášek z plechovky lehce stravitlený?

Mám špatné trávení a citlivý žaludek, ale mám poslendí dobou hroznou chuť na nakládaný hrášek z plechovky. Je hrášek lehce stravitelný? Nebude mi po něm špatně? Je rozumné jíst ho na noc, těsně před spaním?

Nejlepší odpověď
anonym

Žádný hrášek není úplně lehce stravitelný, ale konzervovaný je určitě snadnější
na trávení než čerstvý syrový.
Souhlasím s názory, že „tělo si řekne“ a v omezené míře si lze dopřát v podstatě cokoliv. Jak se říká: Všechno s „Mírou“ !

Další odpovědi
Anuket

Známý jí hrášek z plechovky vyloženě po tunách. On hrášek lehce stravitelný není (stejně jako ostatní luštěniny), ale nic ti neudělá a ani po plechovce ti nic nebude. Pokud ti chutná, tak chutím nebraň.

Damiana

Já jsem té zásady, že jakmile má tělo na něco šílenou chuť, asi to potřebuje. Takže by se ti za to nemělo „odměnit“ nějakou neplechou. Pochopitelně, pokud nejsi nějak výrazně zdravotně omezený; nebudu nabádat diabetika k tomu, aby podle chuti vyplenil cukrárnu… Jestli máš citlivý žaludek, zkus si ten hrášek podusit na troše másla nebo smetany, mohlo by to pomoci. Ale rozhodně hrášek není hrách – první je zelenina, druhé luštěnina, takže pokud máš obavy z nadýmání, hrášek z konzervy tolik problémů nenadělá… Přidávám se k Evasky, nech si chutnat!:-)

Evasky

Nesmíš ho sníst na posezení hodně. Když si dáš trochu třeba ještě s nějakou přílohou, tak dobré. Před spaním ho raději nejez. Ale jinak si dej…Dobrou chuť ;)

elektrikář

Já z mraženého hrášku vařím bezva polévku je to jemnější než s klasického hrachu.
Přidám malinko máslové cibulové jíšky osolím opepřím nakonec marijánku a česnek.