Coliffe

Je hafling pony?

Hezký večer,
mám tu dotaz z koňského světa. Je hafling pony? Řadí se mezi ně? Někdo říká že ne, někdo ano… Já si myslím že je, ale chci mít jistotu…

Nejlepší odpověď
anonym

Hafling odpovídá výškou i původem zařazení mezi pony (západní plemeno koní , stejně jako pony).
http://www.equ­ichannel.cz/men­si-kone-plemena-a-jejich-kohoutkove-vysky
Doplňuji:
Chovatelským zařazením se hafling původem mezi pony neřadí, patří mezi malé horské koně.
http://www.ha­flingove.cz/ha­fling.html
Pokud jde o to, zda je možné se s haflem zúčastnit pony závodů, tak na těchto závodech hafly lze vidět (pokud nepřesahuje požadovanou max. výšku) tam se ale často zúčastňují i plnokrevní arabové…

Další odpovědi
SportWoman

není ačkoli velikostí možná ano, ale jinak nemá mozek jako pony.

Irisa

Není, je to jen menší kůň. Já bych ho mezi poníky nezařadila

anonym

Já jsem třeba ze stáda těch, kteří říkají, že hafling není pony…
😉
Nekoukej na kohoutkovou výšku, ale na vývoj.

kapka

Ať je nás víc, není to pony. :) Mimochodem s devíti haflingy a dvěma hříbaty jsem měla tu čest pracovat a jsou neuvěřitelně učenliví, přátelští a ochotní k práci. I hřebci. Moc ráda na ně vzpomínám. :)