Anténka

Je gymnázium jako SŠ správná volba?

Chtěla bych se zeptat,zda je jako střední školu dobré si zvolit gymnázium. Četla jsem spoustu článků na internetu a hodně jich gympl kritizuje. Zajímal by mě váš názor nebo dokonce vaše zkušenost. Po tom, co jsem se dočetla jsem vážně na vážkách. Všem děkuji..
(Zatím nevím, co bych chtěla dělat )

Nejlepší odpověď
annas

Rozhodnout se musíte sama. Záleží na tom, jaké máte plány do budoucnosti.

Gymnázium bez pokračování např. na VOŠ nebo vysoké škole je zpravidla nedostačujicí pro uplatnění v zaměstnání.

Získáte všeobecné vzdělání a nejjlepší přípravu pro studium na vysoké škole.

Zatímco např. maturita na obchodní akademii umožňuje lépe se uplatnit v ekonomickém oboru. Stejně tak na jiných středních odborných školách získáte kvalifikaci v určitíém oboru.

Další odpovědi
gecco

Pokud po gymplu budeš pokračovat na VŠ, je gympl tou nejlepší volbou.
Sám o sobě je ale k ničemu – nebo téměř k ničemu.
😉

Quimby

No a co bys chtěla pak dělat? Gymnázium je příprava na Vysokou školu. Takže pokud chceš pouze střední tak si vem rovnou odbornou školu podle toho co chceš teda dělat.

msi

jdi na gympl a pak na vš, bude z tebe něco :)
a nečti blbosti na netu :) lidé co to kritizují tam nebyly

Hlada

Volit gymnázium proto, že nevíš, co bys chtěla dělat, je špatná volba. Postupuj obráceně. Objednej se do pedagogicko psychologické poradny, nech si udělat testy a pak se rozhodni podle výsledků.

zelí

Gympl, kde sem byl já byla jen ztráta času. Ale je to na tobě.

lexx

Školství a vzdělání se u nás devalvovalo a to cíleně, záměrně…jsme armáda rezervních otroků – poskoků do cizích montoven za hladovou mzdu…schopnej řemeslník libovolný profese má pro systém větší cenu než inženýr, věř mi. Držitel VŠ diplomu a nositel titulu je pro legraci kopáčům výkopů. Je to blbé ale je to tak…

Vanda6

Z gymplu musíš pokračovat dál, bez VŠ ti totiž bude k ničemu. Musíš vědět sama, ale z vlastní zkušenosti…pokud se na něj necítíš, nechoď tam. Já sama (své doby) šla na gympl z donucení a to trápení bylo příšerné, učiva je tam až nad hlavu (hlavně prvák) a tím tuplem, když tě škola nebaví a nejsi studijní typ. Ale pokud se na VŠ chystáš, aspoň trochu ti to pálí neváhej a běž tam, připraví tě určitě excelentně, ale vybírej dobře, ne každé gymnázium je kvalitní ;)

xxx3

pokud na to má člověk výsledky ze ZŠ, tak je gymnázium v dnešní době ideální volba. Jsou to otevřené dveře do všech oborů. Navíc řada předmětů tam má mnohem lepší úroveň než na jakékoli odborné škole (typicky dnes veledůležité jazyky a matematika). Je pravda, že po gymnáziu nemá člověk žádnou specializaci, nicméně má zdaleka nejkvalitnější základ, jaký může ze střední školy mít. Další věcí je, že cca 60 % populačního ročníku (někdy i víc) momentálně pokračuje na VŠ (a na řadu VŠ se lze dostat nejlépe právě z gymnázia). A poslední poznámka – vzhledem k tomu, že množství míst na gymnáziích za posledních 20 let velmi narostlo, došlo k tomu, že gymnázia vysávají ze systému mnohem víc nadprůměrných studentů a tím pádem dost poklesla kvalita odborných škol, protože platí, že kvalitu školy určují také její studenti.