Kapicka

Je gravitační a tíhová síla v podstatě totéž?

Co jsem četla ,tak si myslím že ano,ale nejsem si jistá nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
fcoop

Veřejnost snadno zaměňuje gravitační Fg a tíhovou FG sílu. Většinou v nich nevidí žádný rozdíl a považují ji od dob svého studia fyziky na základní škole za jednu a tutéž sílu, která má dva různé názvy. Podívejme se na rozdíl mezi nimi a přiložená aplikace vám pak pomůže pochopit rozdíl mezi nimi a vypočítat každou z těchto sil.

http://fyzmatik­.pise.cz/24931-gravitacni-versus-tihova-sila-aplikace.html

Další odpovědi
štamgast

Ne, hodně se to plete, fcoop má pravdu.