Avatar uživatele
CptKirilenko

Je Gorbačov dobrým či špatným člověkem?

Pomohl rozkladu SSSR, na druhou stranu podpořil anexi Krymu.. co ten chlapák chce?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, hapiky před 2598 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Gorbačov je Rus a Rusové to vidí jinak. Docela by mě zajímalo Gorbačovovo vysvětlení anexe Krymu. Protože já jsem ho vždy považoval spíše za vcelku slušného člověka, který je akorát trochu vedle, jako každý komunista.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Člověk a hlavně politik, který se nebojí a je schopen jednak své kritiky, jednak kritiky své politické partie, je hrdina. Navíc když nepřevléká kabáty, jako např. mnozí u nás v ČR. Jedna z mála chyb Gorbačeva bylo jeho přesvědčení, že komunisté a hlavně v CCCP jsou či byli reformovatelní(když jsou vládnoucí strana). Škoda že nepochopil, že většina národa chce vždy svobodu myšlení, podnikání atd. a to jim komunisté nikdy nemohou poskytnout, aniž by se vzdali své ideje jako třeba Čína. Za jeho politický postoj či přístup mu je vděčná min.celá východní Evropa. Nebýt jeho, CCCP by se neustále propadal na dno, které by znamenalo k nelibosti všech demokracií nejen v Evropě opětný vojenský konflikt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nejsem si jist, jestli zde je nějaký člověk, který jej zná osobně natolik dobře, aby jej mohl takto ohodnotit. Známe jej jen trochu jako komunistu a ruského (ex)státníka… Z tohoto pohledu se (mi) zdá být lepší než ti před ním (v řádu desítek let) i po něm.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

No, na rozdíl od Brežněva, který k nám v roce 1968 poslal tanky, řekl vyděšeným pohlavárům tehdejší KSČ (1989): U vás je krize? Fajn, tak si ji vyřešte…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Není na nás soudit, kdo je jakým člověkem.
Ani cizí pohnutky bychom neměli soudit, málokdy
totiž známe všechny okolnosti, které k tomu
či onomu jednání vedly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Pro občany SSSR byl zrádce, pro bratra USA hrdina

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Gorbačov jako jediný měl odvahu se v době komunismu zasazoval o takzvaně humánnější verzi komunismu a k ukončení studené války, otevřeně diskutoval se západem což nakonec i vedlo k ukončení vlády komunismu.
Takže určitě je dobrým člověkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

ivzez: Jaképak souzení? Byl politik, politici jsou vždy souzení podle svých činů, a nejlépe lidmi, kteří jej volili. Političtí analytici a jiní komentátoři mohou a nemusí být korektní. I když to vždy neplatí: Hlas lidu, hlas Boží.

před 2598 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Zaměňujete souzení člověka s posuzováním činů politiků.
První není na nás (neměli bychom nikoho soudit), druhé ano.

Ovšem z činů politiků nelze až na výjimky určit,
jestli některý politik je nebo není dobrý člověk.

Pokud Vás zajímal názor na Gorbačovovy
činy, měl jste otázku formulovat jinak…

před 2596 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek