Nedo

Je golfové oblečení vhodné na běžné nošení?

Strašně moc se mi líbí golfové oblečení, takové ty polokošile, kalhoty co vypadají trochu jako společenské, něco na tento způsob: bit.ly/10eCRrt

Fascinuje mě, jak golfové oblečení dokáže spojovat sportovní styl s elegancí.

Chtěl bych v takovém oblečení začít běžně chodit – do školy, do obchodu, do města atd – prostě všude.

Je vhodné v takovémto oblečení běžně chodit? Nebude to faux-pas? Mimo golfové hřiště člověk moc takto oblečených lidí nepotkává…

Nejlepší odpověď
odik

Pokud ve škole máte fanatický skejťáky či jiný skupiny, tak samozřejmě budou říkat, že je to divné … jinak je to ale úplně normální oblečení v elegantním stylu.
Přímo v golfovém oblečení se teda běžně nechodí – jak jsi sám řekl, je to sportovní oblečení = speciální materiály pro odvod potu, neprofouknutelné apod.
Nicméně klasická bavlněná polo-trička dnes seženeš na každém rohu (v zimě doplníš vestičkou). Sehnat normální kalhoty je teda těžší a pokud půjdeš do originálních golfových, tak počítej s tím, že to není nic levného a budeš tam mít třeba držátko na teečko apod., co v běžném životě nevyužiješ 😉

PS: Hlavně si nekupuj kšiltovku Tiger Woods, nosí to každej a vypadá to divně … a v golfovejch botech by se ti taky moc dobře nechodilo 😉

Další odpovědi
marci1

Myslím, že úplně v pohodě. Taky se mi to líbí. A ty golfové svetry a vesty s kosočtverci se nosí běžně. V 19. století nosili golfisté frak, cylindr, bílou košili s velkým motýlem. Dnešní golfová móda vypadá opravdu hezky, společensky a mladistvě.

anonym

Když se ti to líbí, proč ne? Nebudeš se snad řídit názory a vkusem většiny, ne?
Jen boty bych asi na běžné nošení nedoporučovala…:-))
Doplňuji:
🙂 http://www.pro­golfistu.cz/gol­fova-obuv/c-4/