Retro

Je fakt pravda že když budu mít čtyřmístné vozidlo a pojede nás v autě pět tak mohu dostat pokutu?

Nejlepší odpověď
anonym

Ad syd, jindy jsou tvé odpovědi blíže správné verzi a nepostrádají logiku, jak tady, tak na slovenské mutaci.
Ale tentokrát jsi odpovídal intuitivně, ale nepřesně.
Hlavní důvod je údaj ve velkém TP pro kolik cestujících je vůz typován, protože od toho se odvíjí nosnost, parametry bezpečnosti při nárazu, výkon motoru atd. Např. při zátěži o 1q navíc, auto nemá při předjíždění potřebnou akceleraci, takže se degraduje tzv. aktivní bezpečnost (pasivní je např. crashtest).
A malá poznámka, povinnost poutat se na zadních sedalech je ve vyhlášce podmíněna „pokud je jimi vozidlo vybaveno“.
I tento údaj je uveden v TP.

Další odpovědi
Syd

Ano. Mimo jiné (nebo právě proto), že nebudou moct být připoutaní.

kosaaaak

Logicky – je to ten samý případ jako kdybyste měl jednomístné vozidlo a seděli byste v něm dva. Co myslíte, kdyby vás zastavil policista, dostal byste pokutu nebo nedostal?