HDMI

Je exém přenosná nemoc?

Nejlepší odpověď
tom004

Jak,který.Rozhodne jenom odborné vyšetření u lékaře.

Další odpovědi
hanny 2

Není ekzém jako ekzém
Označení jakékoliv vyrážky na kůži nebo různých svědivých skvrnek jsme si zvykli označovat jako ekzém. Jenomže ekzémů je mnoho druhů a mají různé příčiny, stejně jako je široké spektrum jejich závažnosti a léčby.

Kožní onemocnění nazývané ekzémem (dermatitida) je společný termín pro neinfekční záněty kůže, které nejsou nakažlivé. Způsobují svědění, zarudnutí, některé vytváří puchýře. Kromě dědičných dispozic mají na jejich vznik vliv různé látky v okolním prostředí, které přijdou do styku s pokožkou, vdechneme je nebo požijeme. Někdy trvají pár dní, jiné probíhají dlouhodobě a opakovaně se vrací, takže trápí člověka od dětství do dospělosti a ovlivňují kvalitu života jeho i jeho nejbližších. Nejde o závažné či život ohrožující onemocnění, ale často velmi nepříjemné a náročné pro psychiku.

Michal Kole

Atopický ekzém ne.

Děda Louda

Jedině v ruxaku.