Je Evropský soud poslední institucí nebo je ještě vyšší (světový ) ?

Upozorňuji, že Boží soud se nepočítá. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Soudní dvůr Evropské unie (dříve Evropský soudní dvůr; ESD) je nejvyšším soudem Evropské unie. Provádí výklad právních předpisů EU a zajišťuje tedy jejich jednotné uplatňování ve všech státech EU.

Rovněž řeší spory mezi vládami jednotlivých členských států EU a orgány EU.

Na Soudní dvůr se mohou obrátit i jednotlivci, podniky nebo organizace, pokud se domnívají, že některý z orgánů EU porušil jejich práva.

Dále existuje Mezinárodní soudní dvůr (MSD) (anglicky International Court of Justice (zkratka ICJ), francouzsky Cour Internationale de Justice (zkratka CIJ)) je hlavním soudním orgánem Organizace spojených národů. Sídlí v nizozemském Haagu v Paláci míru.
Hlavním úkolem soudu je řešit spory mezi státy a podávat posudky o právních otázkách na žádost oprávněných orgánů.

Mezinárodní trestní soud (MTS; anglicky International Criminal Court (ICC)) vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr.

Ještě existuje Evropský soud pro lidská práva (ESLP; anglicky European Court of Human Rights) se sídlem ve Štrasburku byl zřízen roku 1959 k projednávání porušení Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod (1950).
--

Další odpovědi
zjentek

pak znám ještě poslední soud

marci1

Existuje mezinárodní trestní soud se sídlem v Haagu, kteří řeší případy genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny, zločiny proti míru.
Dále mezinárodní soudní dvůr, taktéž v Haagu, jež řeší spory mezi státy, podává posudky o právních otázkách na žádost oprávněných orgánů.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Mezin%C3%A1rod­n%C3%AD_soudy
Doplňuji:
Pokud se jedná o jednotlivce, tak pravděpodobně je Evropský soud poslední možnost.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Evropsk%C3%BD_sou­dn%C3%AD_dv%C5%A­Fr

anonym

Pokud napíší, že Boží soud se nepočítá, je jisté, že Vaše odpovědi jsou nepřesné. Pokud někdo neuspěje u Evropského soudu, znamená to, že se už nemůže nikde dožadovat práva ?!Mě zrovna napadla OSN !