Je etické pít vodu z placatky na veřejnosti či přímo před policisty?

Předpokládám, že budou chtít hned dát dýchnout a tak. Sprosté předsudky.

Co když člověk pak nadýchá nulu promile, tak se mu pak omluví?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… především je blbost pít obyčejnou vodu z jakékoliv nádoby …

Další odpovědi
klumprt

V normálním světě by ho měli přetáhnout pendrekem. V tomhle se mu možná i omluví.

Kepler

Pití alkoholu na veřejnosti je většinou ošetřeno místními městskými vyhláškami. Když někdo pije na veřejnosti vodu z lahve určenou pro alkohol, pak budí dojem, že veřejně chlastá a dělá si z vyhlášky prd*l. Takže zákonitě přitahuje pozornost šerifů. Potrestat jej za to sice nemůžou, ale taky nemůže čekat nějaké omluvy z jejich strany, spíš se mu dostane trestu za jiný prohřešek. Stejně tak je zakazováno kouření „elektronických“ cigaret, i když o cigarety a tabák nejde. Je to vlastně propagace a budí to u občanů, že se všechno může.